NOČNÍ PROHLÍDKY V ROCE 2021

Návštěvníci se mohou v letošním roce těšit na exkluzivní noční prohlídky hradu Helfštýna. Ty jsou připraveny ve třech termínech – na červenec a září. Ojedinělý koncept představí hrad Helfštýn, včetně prostoru opraveného a v loňském roce zpřístupněného renesančního paláce, společně se zajímavým programem.

Paláce žije chutí

Jako první čekají návštěvníky noční prohlídky 10. července. Akce s názvem Palác žije chutí spojí hradní architekturu a degustaci českých vín Vinařství Dvůr pod Starýma Horama z Boršic na jižní Moravě. Zpestřením bude program šermířské a divadelní společnosti Malberg. Během putování hradem návštěvníci zastaví na několika stanovištích, kde si mohou vyrazit vlastní minci, zhlédnout ukázku šermu, objevit největší zajímavosti a tajemství o helfštýnském paláci a nakonec ochutnat výběr těch nejlepších českých vín.

V ceně vstupenky je exkluzivní noční prohlídka celého hradu s průvodcem, doprovodný program, degustace vína a občerstvení. Akce není určena pro děti. Vstupné 500 Kč. Nutná rezervace místa na e-mailu helfstyn.rezervace@email.cz.

Palác žije zrakem

Nočním prohlídkám bude patřit i poslední červencová sobota. Palác žije zrakem představí nově zpřístupněné torzo renesančního paláce tak, jak jej dosud návštěvníci neměli možnost poznat – prostřednictvím videomappingu. Promítání završí noční putování hradem, na které se návštěvníci s průvodcem vydají.

Videomapping je unikátní projekcí přímo na zdi objektu, v tomto případě opraveného renesančního paláce, při které jsou využívány stavební prvky objektu. Celá show je živým představením, které spojuje promítání na budovu (namísto běžného promítacího plátna) a jedinečnou hradní architekturu. Videomapping je čím dál využívanější alternativou novoročních ohňostrojů.

K nejznámějším událostem, kdy byl videomapping v České republice využit, patří promítání na budovu Národní muzea (video zde) k připomenutí Sametové revoluce nebo novoroční videmapping města Prahy (video zde).

V ceně vstupenky je exkluzivní noční prohlídka celého hradu a unikátní projekce formo videomappingu přímo v objektu nově otevřeného paláce. Nutná rezervace na e-mailu helfstyn.rezervace@email.cz. Vstupné plné 300 Kč, snížené 200 Kč.

Zářijové noční prohlídky

Poslední příležitost prohlédnout si hrad Helfštýn pod noční oblohou mají návštěvníci v sobotu 11. září. Komentované noční prohlídky probíhají od 19 hodin vždy v celou hodinu a počet míst je značně omezen. Po otevírací době (v září od 9 do 17 hodin) je umožněn vstup do areálu hradu pouze návštěvníkům s rezervací vstupenek na noční prohlídku. Jde letos o poslední možnost vidět hrad Helfštýn pod rouškou tmy a užít si celý areál v malé skupině. Rezervace míst na e-mailu helfstyn.rezervace@email.cz. Vstupné 300 Kč/plné a 200 Kč /snížené.