EXKLUZIVNÍ/NOČNÍ PROHLÍDKY V ROCE 2023

Hrad Helfštýn připravil pro návštěvníky speciální prohlídky s doprovodným programem. Každou z prohlídek zaměří na jeden z lidských smyslů – čich, sluch, hmat, chuť a zrak. Návštěvníci se mohou těšit na ochutnávku vín, pražírnu kávy, videomapping na stěny paláce, živou hudbu i ohňovou show. Jeden z unikátních večerů bude patřit rodinám s dětmi.

Cyklus exkluzivních prohlídek nese název Palác žije… a návštěvníci během něj poznají především opravené a znovuzpřístupněné prostory renesančního paláce. Ze čtyř exkluzivních termínů je nutné rezervovat si místa pouze na jeden – degustace vína Palác žije chutí.

Palác žije čichem (29. 4.)

V sobotu 29. 4. se mohou návštěvníci těšit na speciální noční prohlídky spojené s NOČNÍM KOVÁNÍM a ohňovou show pod taktovkou Boca Fuego. Chybět nebude pražená káva, občerstvení a živá hudba.

Palác žije čichem začíná v 19 hodin, komentované prohlídky startují vždy v celou hodinu, a to od 19 do 23 hodin. Komentované prohlídky probíhají od 19 do 23 hodin, a to vždy v celou hodinu. Rezervace míst není nutná, vstupenky jsou k zakoupení na pokladně hradu v průběhu celé akce.

Více o akci Palác žije čichem zde.

Palác žije chutí (15. 7.)

Stejně jako v loňském roce ani letos nebudou na hradě chybět večerní prohlídky s degustací vín. V sobotu 15. července mohou návštěvníci ochutnat nabídku vinařství Dvůr pod Starýma Horama z Boršic, a to přímo v prostorech hradního paláce. Překvapí i další doprovodný program včetně živé hudby. Chybět nebude bohaté občerstvení. Vzorky vín, výklad odborníka i občerstvení jsou v ceně vstupenky. Na akci je třeba si rezervovat místa, a to prostřednictvím e-mailu helfstyn.rezervace@email.cz. Ve zprávě je třeba uvést termín prohlídky, čas prohlídky (18, 19, 20, 21, 22 nebo 23 hodin), jméno a počet míst k rezervaci.

Více o akci Palác žije chutí zde.

Palác žije zrakem (29. 7.)

Během poslední červencové soboty představí hrad nově zpřístupněné palácové torzo tak, jak jej dosud návštěvníci neměli možnost poznat – prostřednictvím videomappingu. Jde o promítání na stěny paláce, při kterém se využívají i architektonické prvky celé stavby.

Noční prohlídky probíhají od 21. hodiny a trvají až do jedné hodiny ranní. Není nutná rezervace míst, vstupenky jsou v prodeji na pokladně hradu během trvání celé akce.

Videomapping je čím dál využívanější alternativou novoročních ohňostrojů. K nejznámějším událostem, kdy byl videomapping v České republice využit, patří promítání na budovu Národního muzea k připomenutí Sametové revoluce (video zde) nebo novoroční videomapping města Prahy (video zde).

Více o akci Palác žije zrakem zde.

Palác žije hmatem (16. 9.)

Cyklus nočních prohlídek zakončí v sobotu 16. září Palác žije hmatem. Během putování hradem překvapí návštěvníky velkolepá ohňová show, šermířská vystoupení i ukázky historického tance. Není nutná rezervace míst, vstupenky jsou v prodeji na pokladně hradu během trvání celé akce.

Více o akci Palác žije hmatem zde.