NOČNÍ PROHLÍDKY HRADU V ROCE 2022

Hrad Helfštýn připravil pro návštěvníky speciální noční prohlídky s doprovodným programem. Každou z prohlídek zaměří na jeden z lidských smyslů – čich, sluch, hmat, chuť a zrak. Návštěvníci se mohou těšit třeba na ochutnávku vín, pražírnu kávy, videomapping na stěny palácového torza, živou hudbu i ohňovou show. Jeden z unikátních večerů bude patřit dětem.

Cyklus exkluzivních prohlídek nese název Palác žije… a návštěvníci během něj poznají především opravené a znovuzpřístupněné prostory renesančního paláce i celý hrad. Kapacita pěti večerů je omezena, zájemci si mohou rezervovat místa přes e-mail helfstyn.rezervace@email.cz. Ve zprávě je třeba uvést termín prohlídky, čas rezervace, jméno a počet míst k rezervaci.

Palác žije čichem

V sobotu 30. 4. se mohou návštěvníci těšit na speciální noční prohlídky doplněné o pražení kávy, koncert české písničkářky Amelie Siba a v neposlední řadě na mistry černého řemesla, kteří budou v hradní kovárně pracovat na unikátním díle.

Palác žije čichem začíná v 18 hodin koncertem Amelie Siba. Komentované prohlídky probíhají od 19 do 23 hodin, a to vždy v celou hodinu. Jde o jediné noční prohlídky, na které není nutná rezervace míst. Zúčastnit se tak může každý, vstupenky jsou k zakoupení na pokladně hradu v průběhu celé akce.

Více o akci Palác žije čichem zde.

Palác žije sluchem

Program pro dospělé i pro děti. Poslední květnovou sobotu proběhne na Helfštýně nejen Palác žije sluchem, ale zároveň i Celé Česko čte dětem. Návštěvníky čeká exkluzivní prohlídka hradu s komponovaným programem, vše zakončené předčítáním pro děti. Akce je ideální pro rodiny s dětmi. Místa je třeba rezervovat e-mailem.

Více o akci Palác žije sluchem zde.

Palác žije chutí

Stejně jako v loňském roce ani letos nebudou na hradě chybět večerní prohlídky s degustací vín. V sobotu 16. července mohou návštěvníci ochutnat nabídku vinařství Dvůr pod Starýma Horama z Boršic, a to přímo v prostorech hradního paláce. Překvapí i další doprovodný program včetně živého vystoupení cimbálové muziky Rubáš. Na akci je třeba si rezervovat místa.

Více o akci Palác žije chutí zde.

Prohlídky s degustací vína nebudou jedinou červencovou noční akcí hradu. Už teď si mohou zájemci rezervovat místa na noční prohlídky s názvem Palác žije zrakem.

Palác žije zrakem

Během poslední červencové soboty představí hrad nově zpřístupněné palácové torzo tak, jak jej dosud návštěvníci neměli možnost poznat – prostřednictvím videomappingu. Jde o promítání na stěny paláce, při kterém se využívají i architektonické prvky celé stavby.

Videomapping měl na Helfštýně premiéru loni, letos se návštěvníci mohou těšit na zbrusu novou show. Noční prohlídky probíhají od 21. hodiny a trvají až do jedné hodiny ranní. I tentokrát je jejich kapacita omezena a rezervace se již plní.

Videomapping je čím dál využívanější alternativou novoročních ohňostrojů. K nejznámějším událostem, kdy byl videomapping v České republice využit, patří promítání na budovu Národního muzea k připomenutí Sametové revoluce (video zde) nebo novoroční videomapping města Prahy (video zde).

Více o akci Palác žije zrakem zde.

Palác žije hmatem

Cyklus nočních prohlídek zakončí v sobotu 10. září Palác žije hmatem. Během putování hradem překvapí návštěvníky velkolepá ohňová show, šermířská vystoupení i ukázky historického tance. I tady je nutné místa rezervovat přes e-mail helfstyn.rezervace@email.cz.

Více o akci Palác žije hmatem zde.