Lektoři

Zajímá Vás, kdo vede jednotlivé kurzy?

1. Animální plastika: pokud už máte základy řemesla špičkově zvládnuté a rádi byste se ve své tvorbě posunuli o krok dopředu, zkuste si sochařské pojetí kovářství s Ondřejem Gélou. Ondřejova rozsáhlá výtvarná tvorba je zpravidla inspirovaná přírodou a převažují v ní figurální plastiky z říše fauny, ať už té reálné, či fantaskní.  

2. Výroba nářadí: nezbytný základ pro všechny, kteří se chtějí kovářskému řemeslu vážně věnovat. Začátečníci jsou seznamováni s vlastnostmi a potřebami materiálu pro výrobu základního ručního nářadí. Pokročilí účastníci kurzu pracují na nástrojích, které kromě své funkce získají vyšší estetické kvality. Tento kurz vede mistr Karel Bureš, aktivní předseda poroty mezinárodního setkání uměleckých kovářů Hefaiston. Kurzy se stejným zaměřením vede i v zahraničí, např. v Evropském centru pro vzdělávání oborů v památkové péči (Theine, Itálie).

3. Kování pro pokročilé: během tohoto týdne Jiří Němec naváže na předchozí ročníky.

4. Základy kování: kurz je otevřený pro ty, kteří chtějí strávit aktivní čas na kulturní památce a něco nového se naučit. Luboš Krátký je zkušeným lektorem, mistrem odborného výcviku oboru umělecký kovář, muž devatera řemesel.